chinbone مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه

chinbone: مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز یزد گزارش کار نماینده مجلس

نماینده مردم بافق ،مهریز،ابرکوه،خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی عملکرد یکسال خود را ارائه داد.

گزارش کار نماینده مجلس

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ محمدرضا صباغیان محمدرضا صباغیان در نشستی بعد از اقامه نماز جمعه عملکرد خود در طی یک سال اخیر،در حضورقشرهای متفاوت مردم ارائه داد.
وی ازحضور پرشور مردم در انتخابات تقدیر کرد با ارزوی موفقیت جهت شورای شهر و ریاست جمهوری گفت:به مناسبت فرارسیدن رحلت امام و قیام 15 این ایام را گرامی میداریم.

عبارات مهم : شورای شهر

وی علت برگزاری اندک این نشست ها با مردم را گستردگی حوزه انتخابیه و حجم بالای وظایف نمایندگی بیان کرد وافزود: حوزه انتخابیه بافق،مهریز،ابرکوه،خاتم و بهاباد بزرگترین حوزه انتخابیه کشور است و وسعت این انتخابیه کار را سخت کرده است.
نماینده مردم بافق،مهریز،ابرکوه،خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طور میانگین 13بار در هر شهرستانی حضور پیدا کرده ام عنوان کرد:حدودا طی67جلسه با مدیر اجرایی،27جلسه با وزیر،معاون وزیر و معاون رییس جمهور تمام پرسشها حوزه های انتخابیه مطرح شد.
صباغیان بیان داشت:2نگاه در سه قوه نظام وجود دارد،نگاه اول قانون گذاری واقدامات مسوولان نگاه دوم است که مردم زیاد نگاهی به این گروه دارند.
وی با اشاره به اینکه عملکرد خود را طبق نگاه دوم گزارش می دهم تصریح کرد:گزارش بافق در چارچوب وظایف خود که نظارت و قانون گذاری است می باشد.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:آمریکا وتحریم ها هیچ کدام نمی توانند ملت را به زانو در بیاورندو سودجویی،سواستفاده های شخصی،اشرافی گری،اختلاص هاو..برای ما ترساندن محسوب می شود و اگر مشکلی ایجاد شود نشان دهنده ضعف ماست.
صباغیان به طرح های ارائه شده است به مجلس اشاره کرد وگفت:نداشتن دکتر متخصص در بعضی زمینه ها موردی از طرح های ارائه شده است است.
وی با بیان اینکه بزرگراه بافق یزدبا همکاری مسوولان کارهای انجام شده است است راه دارد به آخر میرسد و اعتباردهی شده است بیان کرد:در این زمینه 3جلسه با معاون رییس جمهور و 2دستوراز وزیر راه گرفته شده است است.
نماینده 5حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مافیای فولاد نمیخواهد فولاد ابویی در بافق به آخر برسد و فولاد ابویی 5سال است که فروخته شده است است و طی نشست های انجام شده است و پیگیری های روزانه خود چندماهی است که مجوز صادر شده است است و وام هفته گذشته به آن تخصیص داده شده است یافته ودر این مورد همه مسوولان نقش داشتند
صباغیان با اشاره به اینکه فولاد مشمول بر گندله نیز می شود گفت:اگر این کار شروع شود بافق از گردنه سرمایه گذاری عبور می کند و یک زنجیره فولاد تشکیل می شود.
وی افزود: دراین مورد کوتاهی شده است و کسانی که امضا کرده اند پیگیری نمی کنند و در این مورد استیضاح وزیر را امضا کرده ام و اگر این مورد به بن بست کشیده شود حتما با مردم صحبت و در سنگ آهن حضور پیدا خواهم کرد ودر مورد معدن فسفات و حق و حقوق کارگران پیگیری شده است است.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بهره برداری معدن فسفات را به خاتم الانبیا داده اند که طی جلساتی قرار شد حق و حقوق کارگران نیز دیده و پرداخت شود.
صباغیان خاطرنشان کرد:درهمه شهرها کارگروه توسعه تشکیل شده است و طی جلساتی اولویت ها مشخص می شود.
وی به راه های گزوئیه،نوق وبهادران اشاره کرد و گفت:راه گزوئیه باتوجه به حساسیت خاص ای که در استان واقع شده است است پیگیری و حل می شود،راه نوق بخش بزرگراه ای که در بافق واقع شده است است اسفالت شده است و بخشی که در کرمان است بیش از 7کیلومتر آن در حال اسفالت و راه بهادران هم باز شده است است.
نماینده مردم بافق،مهریز،ابرکوه،خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد محیط زیست بهتر است از طریق استانی عمل شود.
صباغیان عنوان کرد: در طی جلساتی که با وزرا داشتم دو آمبولانس گرفته شده است و ۱۸ میلیارد تومان اعتبار جهت بیمارستان بافق در نظر گرفته شده است است که نامه ها را از وزرا به فرمانداران حوزه ها داده شده است که اگر ظرف ۲مدت هفته جواب ندهند به استانداران فرستاده می شود و اگرنشد دوباره به وزرا ارجاع می دهم و در صورت توجه نکردن وزیر در مجلس تذکر می دهم.
وی با اشاره به اینکه امروزه خیلی از پرسشها کارگران به خاطر عدم وجود تشکلات کارگری است است و نباید با یک کارگر مانند برده با آن برخورد شود گفت: در سنگ آهن سه بار تا کنون انتخابات برگزار شده است ولی در انتخابات شرکت نکرده اند وتشکل باعث می شود که دیگر نتوانند به شما زور بگویند واخراجتان کنندودر این مورد با مسوولان تامین اجتماعی و مجمع نمایندگان جلساتی داشته ام.
نماینده 5حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در مورد حوزه انتخابیه به معاون وزیر گفته شده است که با امام جمعه ها ،فرمانداران و شوراهای حوزه ها با وزیر جلسه داشته باشیم وتنها کاری که استان ،نمایندگان و وزارت کشورپذیرفت لایحه شدو در دولت به مجلس می آید.
صباغیان گفت:بافق و مهریز و بهاباد یک نماینده،خاتم ابرکوه و تفت یک نماینده،اردکان یک نماینده،میبد و اشکذر یک نماینده و یزد یک نماینده است.
وی افزود: مسوولان در مورد گرفتن عوارض معدن باید پیگیری کنند و اگر انجام ندهند پیگیری خواهم کرد و از مسوولان بالاتر از آن ها خواهم خواست.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همسان سازی حقوق که مصوب شد تا پنج سال آینده حداکثر تفاوت ۲۰ درصد باشد،یک درصد عوارض معادن مصوب شد،حقوق مسوولان باید در سایتی برود و همه فیش حقوقی را خواهند دید، در مورد خانواده های تحت پوشش حقوق پنج برابر شد،معلم فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان گرفته شود ۳ درصد از درامد نفت به مناطق محروم تخصیص داده شود نمونه ای از تصویب برنامه ششم در مجلس است.
صباغیان بیان داشت: آب بردن خیلی از معادن بدون دادن عوارض،سرمایه گذاری در بخش صنایع جوار ریلی،بهره برداریآب کویر دره انجیر و کره بناب موادی هستند که باید پیگیری شوند و در بحث راه آهن باید سرمایه گذاری شود لیکن بافق چهار راه تقاطع ریلی کشور است.
وی گفت: طرح جامع ای جهت امام زاده عبدالله باید نوشته شود و نباید وضع این امام زاده بدهید گونه باشد وبهتر است ازنیروهای بومی جهت شهر گزینش و بکارگیر شوند.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی افزود:در بحث فرودگاه نیز باید پیگیری شود که وقت خوبی است.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: شورای شهر | مجلس شورای اسلامی | گزارش کار | نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی | اقدامات مسئولان | عملکرد یکساله نماینده مجلس | شهرستان بافق | پیگیری مشکلات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog