chinbone مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه

chinbone: مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دختر 6 ساله‌ای که در کنار پدرش رفتگری می‌کند!

طی چند روز اخیر تصویری در اینترنت انتشار یافته که دختر 6ساله یکی از رفتگران شهرداری دهدشت به همراه پدرش در حال جمع کردن زباله است. 

دختر 6 ساله‌ای که در کنار پدرش رفتگری می‌کند!

دختر 6 ساله ای که در کنار پدرش رفتگری می کند!

عبارات مهم : رفتگر

طی چند روز اخیر تصویری در اینترنت انتشار یافته که دختر 6ساله یکی از رفتگران شهرداری دهدشت به همراه پدرش در حال جمع کردن زباله هست.

به گزارش ایسنا، تصویری از یک دختر 6 ساله که همراه پدر رفتگرش، مشغول جمع آوری زباله ها بود در اینترنت منتشر شد که این صحنه اگر چه دردناک بود ولی قشنگی خاصی داشت. اینکه دختری در میدان مهم شهر در کنار مدرسه ابتدایی، جلوی چشم صدها رهگذر کمک پدرش آشغال جمع کند، تحسین برانگیز و در عین حال ناراحت کننده است.

دختر 6 ساله‌ای که در کنار پدرش رفتگری می‌کند!

محمد عادلی، این رفتگر شهرداری دهدشت در گفت وگو با ایسنا افزود: 30 سال سن دارم و در روستای قرقانه در کنار روستای سمغان از توابع شهرستان کهگیلویه در اتاقی زندگی می کنم که این اتاق هم اتاق خواب، هم آشپزخانه و هم اتاق پذیرایی ام هست. دو فرزند دارم، یکی همین دخترم است که 6 ساله و پیش دبستانی است و یکی هم پسری یک سال و چهار ماه سن دارد و خود مبتلا به بیماری دیابت هستم که در شهرداری دهدشت مشغول رفتگری ام.

عادلی بیان کرد: روزانه باید هر صبح و بعداز ظهر انسولین مصرف کنم تا بتوانم سرکار بروم و نانی جهت خانواده ام تهیه کنم، درآمدم که ماهی یک میلیون و 100هزار تومان هست، مخارج زندگی ام را با این بیماری نمی دهد و نمی دانم این میزان را خرج خانه، زندگی و فرزند هایم کنم یا خرج دارو درمان خودم. از لحاظ مالی با مسئله جدی مواجه هستم بطوریکه حتی توان خرید یک جفت کفش جهت دخترم را ندارم و با توجه به اینکه خانواده پدرم نیز مسئله مالی دارند در بعضی مواقع باید به آنها هم کمک کنم.

طی چند روز اخیر تصویری در اینترنت انتشار یافته که دختر 6ساله یکی از رفتگران شهرداری دهدشت به همراه پدرش در حال جمع کردن زباله است. 

عادلی تصریح کرد: از مسئولان انتظار دارم به مشکلاتم پیگیری کنند و کمکم کنند تا سرپناهی جهت زندگی کردن داشته باشم و از این اتاق رهایی یابم.

وی در خصوص تصویری که از او و دخترش در اینترنت منتشر شده، عنوان کرد: دخترم به همراه مادرش از دِه به شهر آمدند که پسرم را به درمانگاه سلامت ببرند و سپس به دیدار من آمدند، به دخترم گفتم به همراه مامانت برو تا من کارم را انجام بدهم چون محیط کثیف است و مریض می شوی ولی نپذیرفت که با مادرش برود و گفت دوست دارم پیش شما بمانم و کمکتان کنم.

این رفتگر شهرداری دهدشت اضافه کرد: دخترم که از بیماری من اطلاع داشت و برایم ناراحت شده است بود، یک کیسه زباله برداشت و شروع به جمع آوری زباله ها کرد. مسئولان شهرداری دو هفته قبل حوزه کاری ام را عوض کردن دادند و از رفتگری و حوزه خدماتی و جمع آوری زباله به پارکبان و حوزه فضای سبز جابه جا شدم.

دختر 6 ساله‌ای که در کنار پدرش رفتگری می‌کند!

اسفندیار برخه، شهردار دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در این زمینه به خبرنگار ایسنا ضمن تایید بیماری این رفتگر شهرداری گفت: این کارگر شهرداری به بیماری دیابت مبتلاست و با توجه به اینکه تازه شهردار شدم اطلاعی از وضعیتش نداشتم. این کارگر قبلا بعنوان رفتگر اقدام به تمیز کردن کانالها و جمع اورری زباله ها می کرد که بخاطر بیماری اش جابه جا شده است و هم اکنون بعنوان پارکبان در قسمت فضای سبز فعالیت می کند.

برخه در پاسخ به این پرسش که چه کمکی به این کارگر می کنید؟ بیان کرد: در نخستین وقت از منزلش دیدار می کنیم و بعد از بررسی وضعیتش هر چه از دستمان برآید برایش انجام می دهیم و به او کمک می کنیم.

طی چند روز اخیر تصویری در اینترنت انتشار یافته که دختر 6ساله یکی از رفتگران شهرداری دهدشت به همراه پدرش در حال جمع کردن زباله است. 

واژه های کلیدی: رفتگر | زباله | زندگی | همراه | بیماری | اینترنت | شهرداری | کیسه زباله

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog